Riešenia

Údržba vozového parku

Doručovacia služba je biznis, kde je efektívnosť všetkým. Zákazníci očakávajú, že ich tovar bude doručený včas a splniť tieto očakávania je nevyhnutnosťou, ak chce firma dosiahnuť solídny zisk. Všetko, čo spôsobuje oneskorenia, by sa malo minimalizovať alebo odstrániť. Včasná údržba vozidla uľahčená zariadeniami GPS môže výrazne znížiť počet nezrovnalostí, a tak pomôcť rastu podniku.

Udržiavanie vozového parku spoločnosti v dobrom stave je životne dôležité. Strata niekoľkých vozidiel alebo dokonca jedného z nich v dôsledku neočakávaných porúch môže spôsobiť značné straty a komplikácie v plánovaných operáciách. Navyše používanie papiera na uchovávanie záznamov o plánovanej údržbe vozového parku je ťažkopádne a časovo náročné. Nemožno vylúčiť ani možnosť omylu, čo môže viesť k oneskorenej údržbe, prerušeniu podnikania a nepredvídaným výdavkom. V najhorších prípadoch môže byť ohrozená aj bezpečnosť vodičov.

Aby sa predišlo bolestiam spojeným s údržbou a zjednodušili život zákazníkom, integrátori ponúkajú riešenie vyššie uvedených problémov. Proces údržby vozového parku je možné automatizovať pomocou sledovacích zariadení GPS. Čím je vozový park väčší, tým je toto riešenie pre majiteľa atraktívnejšie. Sledovanie plánov údržby sa stáva bezproblémovým nastavením pripomienok, keď vozidlá potrebujú servis na základe najazdených kilometrov alebo iných parametrov. Informácie o neočakávaných poruchách a problémoch budú zaslané aj majiteľovi, aby mohli byť rýchlo vyriešené.

Najlepšou voľbou pre implementáciu tohto riešenia je ľahko inštalovateľný OBD tracker. Údaje potrebné na implementáciu zahŕňajú:

  • Počítadlo kilometrov/prejdená vzdialenosť. Na základe zariadenia, ktoré vyberiete, sa údaje o prejdenej vzdialenosti vypočítajú buď pomocou virtuálneho riešenia počítadla kilometrov, alebo získaním skutočných údajov počítadla kilometrov z palubného počítača.
  • DTC (diagnostické poruchové kódy). Dostanete informácie o poruchách alebo skutočných chybových kódoch v závislosti od možností palubného počítača.

Okrem údajov používaných na monitorovanie plánov správy vozového parku môžu sledovače OBD poskytnúť ďalšie užitočné informácie, ako je hladina paliva, otáčky za minútu, poloha škrtiacej klapky, teplota chladiacej kvapaliny, zaťaženie motora atď.

Funkcie Bluetooth majákov a senzorov sú tiež veľmi dôležité v doručovacej službe. Majáky pomáhajú zaistiť bezpečnosť odosielaného tovaru, zatiaľ čo senzory merajú teplotu a vlhkosť a zabezpečujú, že tovar je doručený v správnom stave.

TOPOLÓGIA

Výhody

  • Včasná údržba a servis – majitelia vozového parku si môžu byť istí, že vozidlá sú udržiavané v dobrom stave
  • Efektívna správa vozového parku – údržba sledovacích vozidiel sa stáva automatizovaným procesom s nezrovnalosťami redukovanými na minimum
  • Vyhnite sa zbytočným nákladom – či už sú to neočakávané výdavky na opravy, časovo náročné plány na papieri alebo nespokojní zákazníci z dôvodu meškania
  • Udržiavanie bezpečnosti vodičov – ochrana personálu pred dopravnými nehodami spôsobenými zlou a oneskorenou údržbou
  • Jednoduchá inštalácia – je rýchla a jednoduchá, na pripojenie zariadenia nie sú potrebné žiadne špeciálne znalosti ani úsilie

ZARIADENIA